Cardi B žvaní o “nesnesitelné” inflaci: “Jak lidé přežívají?”

0
Cardi B žvaní o “nesnesitelné” inflaci: “Jak lidé přežívají?”

Cardi B je poslední, která vyjádřila rozhořčení nad desetiletími vysoké inflace a prudce rostoucího nájemného, ​​které letos zasáhly americké domácnosti.

Rapperka z „WAP“ tento týden poskytla své vulgární názory na stav americké ekonomiky v živém videu na Instagramu – stěžovala si na nedostatek dostupného inventáře a rostoucí sazby hypoték, které znesnadnily kupcům nemovitostí dovolit si nemovitosti.

„Pokud jde o domy, neexistuje žádný inventář matky,“ řekla Cardi B. “Nikdo se nepokusí prodat své královské domy.”

Otevřená umělkyně oceněná cenou Grammy řekla, že byla také šokována tím, jak se zvýšilo nájemné, když pomáhala bratranci najít byt.

„Díval jsem se na některé oblasti. Způsob, jakým ceny stoupají… jako jak lidé přežívají? Chci vědět. Moje rodina a moji přátelé, jsou tak vděční, že mě mají, ale je to jako, co se stane s lidmi, kteří nemají já?“ řekl rapper.

“Všechny tyto sliby se dělají, ale žít je nesnesitelné,” dodala později ve videu. Cardi B znovu sdílel video na Twitteru minulou sobotu poté, co jeden z jejích následovníků zachytil záběry.

VAROVÁNÍ: GRAFICKÝ JAZYK

Svůj hlas pronesla ještě dříve, než to ukázaly nejnovější údaje o inflaci zveřejněné v úterý ceny v srpnu vzrostly o 8,3 % více, než se očekávalo. Zboží denní potřeby, jako je jídlo a přístřeší, zůstalo obzvláště drahé, i když ceny plynu klesly z červnových maxim.

Index spotřebitelských cen, který sleduje náklady na nájemné a je klíčovým vstupem pro měsíční federální zprávu, vzrostl v srpnu o 6,2 % ve srovnání se stejným měsícem o rok dříve. Náklady na přístřešky se ve srovnání s červencem zvýšily o 0,7 %.

Cardi B se často vyjadřuje k politickým otázkám.
Instagram/Cardi B

Jak informoval The Post minulý týden realitní společnost Redfin předpověděla, že americký trh s bydlením zůstane letos v zimě „obzvláště chladný“ kvůli vyšším sazbám hypoték.

Není to poprvé, co Cardi B komentuje ekonomiku. Špičkový rapper podpořil prezidenta Bidena před volbami v roce 2020.

“Když si všichni myslíte, že oznámí, že se dostáváme do recese?” zeptala se Cardi B v červnu.

podobné příspěvky

Leave a Reply