I po zhroucení trhu investoři stále činí dva nepravděpodobné předpoklady o příštích šesti měsících, říká tento ekonom.

0
I po zhroucení trhu investoři stále činí dva nepravděpodobné předpoklady o příštích šesti měsících, říká tento ekonom.

Není to poprvé, kdy čísla o inflaci trh zaskočila. Špatnou zprávou byl S&P 500 SPX,
-4,32 %
zaznamenala největší jednodenní pokles za dva roky, a to o 4,2 %. Dobrá zpráva, pokud kontrolujete svůj 401(k), jste pouze zpět na úrovních z minulého týdne a futures se ve středu v časných ranních hodinách drží.

Jeden měsíc dat je jen jeden měsíc dat a stále existují věřící, že Fed v nepříliš vzdálené budoucnosti zastaví kampaň na zvyšování sazeb.

„Vzhledem k tomu, že se inflační očekávání téměř vrátila na normální úroveň a rozšiřující se dezinflační tlaky se objevují všude kromě oficiálního CPI, stále očekáváme, že celková i jádrová inflace bude v příštích 12 měsících klesat rychleji, než se úředníci v současnosti domnívají,“ řekl Paul Ashworth, šéf Americký ekonom ve společnosti Capital Economics. “Pivot ještě není mrtvý.”

Ale jaký to byl prohnilý měsíc dat. Prvním překvapením dne bylo, že jádro CPI bylo mnohem žhavější, než se očekávalo, a dvě metody rozdělení čísel regionálními federátory obsahovaly další špatné zprávy. Ukazatel cenové hladiny CPI atlantského Fedu meziročně vzrostl na 6,1 % z 5,8 %. Pamatujte, že je to vážený koš položek cen, které se mají pomalu měnit (myšleno, menu). Medián CPI Clevelandského Fedu mezitím zrychlil na 6,7 ​​% z 6,3 %.

Pokud použijete staré pravidlo, že Fed musí zvýšit úrokové sazby nad základní míru inflace – a pamatujte si, že je na vlastních webových stránkách Fedu! — pak trh stále značně podceňuje, jak vysoké sazby budou muset jít. I po úterním inflačním překvapení, futures na fondy Fed implikují terminální sazbu kolem 4,25 %.

Anatole Kaletsky, předseda představenstva a hlavní ekonom společnosti Gavekal, počítá, že i kdyby se růst cen právě teď úplně zastavil, jádrová inflace by v prosinci stále činila 4,3 % a celková sazba 6,2 %. Pokud bude jádrová inflace dále růst tempem 0,56 % jako v srpnu, dosáhne v prosinci 6,6 % – a pokud inflace poroste stejným tempem zaznamenaným mediánem CPI za poslední tři měsíce, toto jádrové číslo dosáhne 7,2 % do prosince.

„Mnoho investorů očekává, že americká ekonomika upadne do hluboké recese a že Fed zareaguje panikou a opustí svůj inflační cíl. Obě věci se nakonec mohou stát, ale ani jedna z nich není v příštích šesti měsících ani zdaleka pravděpodobná,“ říká.

Ostatně nejnovější údaje o aktivitě v USA ve skutečnosti posilují. “Vzhledem k tomu, že zprávy o inflaci a trhu práce stále jasně poukazují na přehřívání, Fed nebude mít žádnou omluvu k tomu, aby se pozastavil, nehledě na budoucí uvolňování,” říká Kaletsky.

Předpovídá, že sazba Fed fondů bude do Vánoc 4,5 %, jádrová inflace bude kolem 6,5 % a americká ekonomika stále nevykazuje žádné známky recese.

„V tomto případě je těžké si představit, proč by se výnosy 10letých dluhopisů měly obchodovat pod 4 %, a je velmi pravděpodobné, že by se výnosová křivka mohla zvrátit a tlačit výnosy dlouhodobých dluhopisů k hranici 5 %,“ řekl. Nenabídl prognózu akciového trhu, ale stačí říct, že pokud má pravdu ohledně dluhopisů, akcie by zažily více dní jako úterý.

Trh

futures na americké akcie ES00,
+0,27 %

NQ00,
+0,37 %
byly o dotek výš. dolar DXY,
-0,30 %
mírně klesl a výnos 10letého státního dluhopisu TMUBMUSD10Y,
3,441 %
vzrostl na 3,46 %.

Buzz

Ceny výrobců v srpnu oslabily o 0,1 % a zpomalily tak meziroční tempo na 8,7 % z 9,8 %.

Velká Británie zaznamenala inflaci přijít do kontaktu s očekáváním, falling na 9,9 % v srpnu z 10,1 %.

Bank of Japan provedla kontrolu na devizovém trhuInformovaly o tom noviny Nikkei, které připravily půdu pro možnou intervenci k zastavení propadu zhoršujícího se japonského jenu USDJPY,
-1,11 %.

Starbucks SBUX,
-1,38 %
představila tříletou prognózu a očekává, že poroste upravené zisky mezi 15 % a 20 % při růstu tržeb ve srovnatelných obchodech mezi 7 % a 9 %. Starbucks dříve předpovídal růst tržeb o 4 až 5 %. Uvedla, že v průběhu příštích tří let vrátí akcionářům 20 miliard dolarů prostřednictvím zpětného odkupu akcií a dividend.

Abecední GOOGL,
-5,90 %
Google prohrál většina odvolání přes pokutu 4,3 miliardy dolarů uvalila Evropská unie na Android.

Mezinárodní energetická agentura ponechala své Prognóza růstu poptávky po ropě pro rok 2023 se nezměnilapo snížení předpovědí pro Čínu, ale zvýšení předpovědí pro zbytek světa. Evropská unie řekla, že nějaké navýší 140 miliard eur z neočekávaných daní od energetických společností.

To nejlepší z webu

Více na Zběsilý ústup Ruska z Ukrajiny.

Dobrou zprávou ve zprávě o inflaci pro starší občany je, že to pomůže zvýšit úprava životních nákladů pro sociální zabezpečeníprotože srpen je jedním z měsíců, který se používá k výpočtu čísla.

Barbaři na blockchainu? KKR poprvé je tokenizace soukromého kapitálového fondu.

Nejlepší tickery

Zde byly nejaktivnější burzovní burzy v 6 hodin ráno východního času.

Ticker

Název zabezpečení

TSLA,
-4,04 %

Tesla

GME,
-4,75 %

GameStop

AMC,
-4,89 %

AMC Entertainment

BBBY,
-8,72 %

Postel Bath & Beyond

NIO,
+1,01 %

Nio

AAPL,
-5,87 %

Jablko

OPICE,
-7,17 %

Preferováno AMC

NVDA,
-9,47 %

Nvidia

AMZN,
-7,06 %

Amazon.com

ATX,
+113,75 %

Aditxt

Náhodné čtení

Citi C,
-3,68 %
hledá nový způsob, jak získat juniorské bankéře — nechat je pracovat z pláže.

Až 100 zaměstnanců v bývalém oficiálním sídle krále byli varováni, že mohou přijít o práci.

Muž z Virginie si myslel, že vyhrál 600 dolarů v loterii. Ve skutečnosti to byl 1 milion dolarů.

Need to Know začíná brzy a je aktualizováno až do úvodního zvonku, ale zaregistrujte se zde aby vám byla doručena jednou do vaší e-mailové schránky. E-mailová verze bude odeslána přibližně v 7:30 východního času.

podobné příspěvky

Leave a Reply