Indonéský AC Ventures dosáhl prvního uzavření ve výši 250 milionů dolarů, pátého fondu v počáteční fázi

0
Indonéský AC Ventures dosáhl prvního uzavření ve výši 250 milionů dolarů, pátého fondu v počáteční fázi

Společnost AC Ventures (ACV), zaměřená na Indonésii, zajistila první uzavření svého pátého fondu v rané fázi ve výši 250 milionů dolarů, podle prohlášení.

Zhruba dvě třetiny cíle byly získány od institucionálních investorů napříč trhy včetně Evropy, USA, Číny, Jižní Koreje a jihovýchodní Asie. Fond již investoval do pěti počátečních obchodů, včetně indonéského startupu SkorLife, hypoteční platformy IDEAL a sociální platformy Atma.

Poslední uzavření přineslo spravování aktiv ACV přes 500 milionů dolarů v pěti fondech. Od roku 2012 indonéská venture firma investovala do více než 100 technologických startupů v jihovýchodní Asii, včetně prominentních jmen jako Xendit, Carsome, Stockbit, Ula, Shipper a Aruna.

Informovala o tom DealStreetAsia v červenci se AC Ventures zaměřuje na 250 milionů dolarů pro svůj fond IV v počáteční fázi a samostatných 250 milionů dolarů na nový „výběrový fond“, aby zdvojnásobil počet vítězů ve fázi růstu ze svého portfolia.

Firma naposledy uzavřela svůj nadupsaný fond III na 205 milionů USD v prosinci 2021. Mezi její komanditní partnery (LP) patřily International Finance Corporation (IFC) a Disrupt AD, riziková platforma Abu Dhabi Developmental Holdings (ADQ).

ACV také neustále posilovala své vedoucí postavení, aby podpořila rychlý růst svého portfolia.

Bývalá partnerka z Qimingu Helen Wongová byla jmenována vedoucí partnerkou ACV v únoru tohoto roku, spolu s ní Adrian Li, Michael Soerijadji a Pandu Sjahrir.

Lauren Blasco, dříve ředitelka pro udržitelnost ve společnosti Potato Head Group, také nastoupila jako ředitelka a vedoucí ESG v ACV. Stalo se tak po nedávném jmenování Alana Hellawella ACV v červnu senior poradcem a rizikovým partnerem.

„LP chtějí vidět hloubku talentové základny, kterou v rámci fondu budujete – získat výjimečné lidi, aby přišli na palubu, a interně kultivovat lidi, aby postoupili v žebříčku,“ řekl řídící partner ACV Adrian Li v rozhovoru pro DealStreetAsia.

ACV také plánuje vybudovat tým pro „vytváření hodnoty“ složený ze specialistů, kteří budou pomáhat portfoliovým firmám s náborem, rozvojem podnikání, dodržováním předpisů, financemi a růstem. Li ji popsal jako „tým SWAT“, který bude úzce spolupracovat se zakladateli na přidávání strategické hodnoty při jejich rozšiřování.

„Toto jsou věci, které mohou nabídnout poskytovatelé virtuálních firem s velkými místními týmy, jako jsme my, na rozdíl od těch globálních, zejména v oblastech, jako je rozvoj podnikání, spojení s nejvyššími konglomeráty, regulačními úředníky a získávání licencí. To jsou místní přidané hodnoty, které mohou skutečně přispět k našim silným stránkám,“ řekla Helen Wong, vedoucí partnerka ACV.

ACV má v současnosti 35členný tým napříč kancelářemi v Jakartě, Singapuru a Kuala Lumpur.

Upravené úryvky rozhovoru s Li a Wongem.

podobné příspěvky

Leave a Reply