Jak se půjčky na auta porovnávají podle generace | Osobní finance

0
Jak se půjčky na auta porovnávají podle generace |  Osobní finance

Údaje o půjčkách na auta odhalují některé zajímavé poznatky o tom, jak spotřebitelé různého věku obvykle financují svá vozidla. Experian analyzovala údaje o spotřebitelském dluhu, aby zjistila, jak se mezi generacemi liší počet půjček na auto, průměrné náklady na půjčky a zmeškané platby.

Jedním z pozoruhodných trendů je, že američtí spotřebitelé narození v letech 1965 až 1980 mají větší pravděpodobnost, že budou mít více půjček na auto. Tito majitelé vozidel generace X také utrácejí v průměru nejvíce za měsíční účty za auto ve srovnání s jinými věkovými skupinami. A ať už je to vozidlo pick-up nebo luxusní kabriolet, údaje naznačují, že čím starší je majitel vozidla, tím menší je pravděpodobnost, že za něj bude platit.

Tento vzorec může také sledovat to, co je známo o rozdílech v bohatství vytvořeném různými generacemi. Na začátku roku 2022 mileniálové stále zaostávali za úrovněmi bohatství, které nashromáždila Gen X a baby boomers, když byli ve stejných bodech svého života. data z Federální rezervní banky St. Louis.

Generace Z a mileniálové, u nichž je pravděpodobnější než u starších generací, že budou mít pouze jednu půjčku na auto, zaznamenaly v roce 2022 meziroční nárůst průměrné měsíční platby za auto nejvíce ze všech generací. Generace Zers jsou ve věku 9 až 25 let a je příliš brzy na to říkat jak budou vypadat finanční návyky dospělých spotřebitelů skupiny – ve věku 18 až 25 let. Podle nejnovějších údajů o půjčkách na auto Experian si mladší Američané s větší pravděpodobností půjčí peníze na nákup automobilu než kterákoli jiná generace. Je také pravděpodobnější, že budou mít problémy se splácením auta.

Majitelé automobilů všech věkových kategorií samozřejmě viděli náklady na nová vozidla rychle stoupat od jara 2021, vyvolaný prudkým nárůstem poptávky v důsledku nedostatku počítačových čipů a dalších omezení dodavatelského řetězce. Ale ještě před pandemií ceny nálepek neustále rostly. Na konci 1. čtvrtletí 2013 byly průměrné náklady na nový vůz 31 526 USD; do 1. čtvrtletí 2022 se vyšplhala na 45 927 USD, podle Kelley Blue Book.

S rostoucími cenami se podmínky půjček prodlužovaly než kdy jindy, což také hrálo roli ve změně návyků při půjčování auta. Čtěte dále a zjistěte, jak tyto trendy utvářely finanční prostředí pro majitele automobilů v USA napříč generacemi.

podobné příspěvky

Leave a Reply