Nový věrnostní program Starbucks Odyssey „bude postaven na blockchainu a webu3“ • TechCrunch

1
Nový věrnostní program Starbucks Odyssey „bude postaven na blockchainu a webu3“ • TechCrunch

Chcete-li získat souhrn největších a nejdůležitějších příběhů TechCrunch doručených do vaší schránky každý den v 15:00 PDT, přihlásit se zde.

Šťastný nový týden, začínající pitomci!

Zítra (v úterý) máme ne jednu, ale hned dvě živé akce na Twitteru a jsme z obou nadšeni. V 8:00 PDT / 11:00 EDT, mluvíme s Andrew Chan o tom, proč jsou VC Gen Z odpadky, a ve 12:00 PDT / 15:00 EDT mluvíme s partnerem M13 Anna Barberová o tom, co se dnešní zakladatelé mohou naučit z prasknutí bubliny internetové společnosti.

Ať má váš týden ta správná překvapení! — Christine a Přišel

TechCrunch Top 3

  • 2001, Starbucks Odyssey: V srpnu se ve Starbucks začaly prosakovat plány na a věrnostní program založený na blockchainu a komunita NFT. Kávový gigant dnes vzbuzuje další vzrušení a odhaluje Starbucks Odyssey. Sarah má více o tomto zapařeném, horkém šálku odměn.
  • Twitter vs. Elon Musk, část 265: Ivane píše, že „potřetí je kouzlo“ pro právníky Elona Muska, kteří v červnu doručili na Twitter třetí oznámení o ukončení týkající se odstupného vyplaceného bývalému šéfovi bezpečnosti Peiteru „Mudge“ Zatkovi s tím, že tato akce byla v rozporu s Muskem navrženým dohoda o akvizici giganta sociálních médií. Nebo si to alespoň mysleli. Twitter popírá, že tím došlo k porušení dohody.
  • Horký a těžký fintech sektor Afriky: Kippa, nigerijská aplikace pro finanční správu pro obchodníky, uzavřela nové financování ve výši 8,4 milionu dolarů. vzít uvádí, že Kippa má již 500 000 obchodníků, kteří používají její aplikaci od spuštění loni v červnu.

Startupy a VC

Společnost EV trucků Nikola se v červnu 2020 spojila s VectoIQ ve SPAC s oceněním 29 miliard dolarů. Trevor Milton, bývalý generální ředitel Nikoly, zahajuje proces s podvodem, které slouží jako varování pro investory milující riziko, kteří by házeli peníze na společnost dříve, než začne dodávat produkty nebo přinášet příjmy, Rebecca zprávy.

„Skutečnost je taková, že pokud jste podnik se sídlem v Silicon Valley, žádný LP se vás na vaší výroční schůzi nezeptá: ‘Jak vám chyběla společnost X v Columbusu?’ Jako, to se nestane. Ale zeptají se tě, “Jak vám chyběla společnost Y, která byla v Silicon Valley?” Nechtějí postrádat tyhle věci na jejich dvorku,“ vysvětlil Chris Olsen ve fascinujícím rozhovoru Connie. Olsen strávil šest let se Sequoia Capital v Kalifornii, než v roce 2013 spoluzaložil Drive Capital v Columbusu ve státě Ohio.

Tangenciálně související, pro náš City Spotlight: Minneapolis minulý týden, Přišel uspořádal panelovou diskusi Co investoři z Minneapolis hledají (nápověda: nejsou to jen startupy z Minnesoty).

Zde je pro vás několik dalších:

Pro start-upy LatAm s orchestrací plateb je fragmentace trhu požehnáním

Poděkování za obrázky: aolomartinezfotografie (otevře se v novém okně) / Getty Images

V Latinské Americe je elektronický obchod sužován vysokou mírou podvodů. Sotva 20 % dospělých má kreditní kartu a mnozí, kteří ji mají, ji nemohou používat v mezinárodním měřítku.

Je také pravda, že e-commerce tam roste rychleji než v kterémkoli jiném regionu od začátku pandemie. Podle jedné studie online prodej v Latinské Americe vygeneruje 379 miliard dolarů, což představuje 32% meziroční nárůst.

„Platební prostředí v Latinské Americe se zdá být beznadějně roztříštěné a plné podvodů,“ říká Rocio Wu, ředitel společnosti F-Prime Capital.

„Věříme však, že fragmentace ve skutečnosti nabízí obrovskou příležitost pro začínající podniky s vertikálně integrovanou orchestrací plateb, jak získat velkou hodnotu.“

(TechCrunch+ je náš členský program, který pomáhá zakladatelům a začínajícím týmům dostat se dopředu. Přihlásit se můžete zde.)

Společnost Big Tech Inc.

Darrelle sledoval dnes ráno start Blue Origin a přinesl zprávu, že start byl přerušeno po „anomálii uprostřed letu“.

Víme, že jste o víkendu zmeškali opravu zpráv Apple, takže tým, včetně Zacku, Ivane, Sarah a Romainse sešli, abychom vám přinesli několik příběhů souvisejících s iOS 16. První jsou pět nových funkcí zabezpečení a ochrany soukromí následován „šikovné“ funkce nechceš minout. Pak vše, o čem jste chtěli vědět Widgety na obrazovce uzamčení a jak stahování iOS 16 změní váš iPhone do osobnějšího zařízení a konečně, hubená na Přístupový klíč Apple.

  • Pohled na Indii: Přesně to Google plánuje udělat s některými výrobu pro své smartphony Pixel, Manish píše.
  • Co nenechávat ve svém hotelovém pokoji: Nejste si jisti, jak můžete jednoduše „najít“ a Prototyp Meta Quest Proale to se stalo, jak říká streamer videoher v Mexiku. Amanda má více.
  • ani náhodou: Nemůžu říct, že to Amazon nezkusil. Gigantem elektronického obchodování je naléhání na Evropskou unii přijmout její nabídku na ukončení antimonopolního vyšetřování jejího používání dat třetích stran. Natasha L píše, že některé advokátní skupiny označují nabídku Amazonu za „slabou, vágní a plnou mezer“.
  • Třeba čokoláda, slané kuličky?: Přesuňte se přes kapsle a K-kelímky. Kávové kuličky jsou tady. Zjistěte co Přišel musel říci o švýcarském Kávovar B.

Leave a Reply