První platba SS za září: Kdo dnes obdrží šek v hodnotě až 1 682 $?

0
První platba SS za září: Kdo dnes obdrží šek v hodnotě až 1 682 $?

Tve středu 14. září 2022 Správa sociálního zabezpečení je nastaveno na odeslání prvního šeku příjemcůmpodle harmonogramu na tento měsíc.

To znamená, že pokud jste příjemcem a vaše datum narození je od 1. do 10. dne v měsíci, vaše platba je odeslána dnes.

Ti, jejichž datum narození připadá na 11. až 20. den v měsíciuvidí jejich platba bude distribuována ve středu 21. září.

A nakonec ti, kteří slaví své datum narození mezi 21. a 31. dnem v měsíciuvidí jejich platba naprogramována tak, aby vyšla ve středu 28. zářídva týdny ode dneška.

Příjemci SSI dostanou v září dvě platby

Některým lidem kontroly sociálního zabezpečení nestačí na pokrytí základních životních nákladůproto mohou mít nárok na příjem doplňkového zabezpečení nebo SSI.

The SSI je program určený k zasílání měsíčních plateb dospělým a dětem se zdravotním postižením které jim brání v práci.

Například SSI je k dispozici pro dospělé ve věku 65 let nebo starší, kteří mají omezený příjem a finanční zdroje, a v září obdrží příjemci dvě platby.

Kdo dostane dvě platby v září?

Ti, kteří obdrželi své sociální zabezpečení před květnem 1997 nebo ti, kteří pobírali sociální zabezpečení i SSI, obdrželi své sociální zabezpečení 2. září a svou první platbu SSI 1. září a další přišla 30. září.

Příjemcům SSI mohlo být během tohoto měsíce zasláno až 1 682 $protože maximum za platbu je maximálně 841 dolarů.

Údajně se zvýší úprava životních nákladů

AARP předpovídá, že úprava životních nákladů neboli COLA se zvýší o 8–10 %, což by zvýšilo částku obdrženou příjemci až na přibližně 150 dolarů každý měsíc.

To ale určí spotřebitelské ceny do konce září, s skutečná částka bude oznámena v říjnu, pro zvýšení vstoupí v platnost v lednu 2023.

podobné příspěvky

Leave a Reply