Tato aplikace slibuje 40% úsporu plynu

1
Tato aplikace slibuje 40% úsporu plynu

Zdroj obrázků: Getty Images

Chcete platit na pumpě méně? Tato aplikace vám pomůže změnit vaše návyky.


Klíčové body

  • Překročení rychlosti, náhlé zrychlení a brzdění mohou zvýšit vaše náklady na plyn.
  • Aplikace FuelStar vás upozorní na nákladné řidičské návyky a poučí vás, jak je změnit.
  • Spotřebu plynu můžete snížit také tím, že budete méně jezdit a budete se držet levnějších pump.

Ceny plynu mírně klesly v posledních měsících poté, co v červnu dosáhl vrcholu nad 5 USD za galon. Galon plynu však stále stojí o více než 0,50 dolaru více než před rokem. Lidé jezdí méně autem a více využívají spolujízdu nebo veřejnou dopravu, aby snížili své náklady na plyn.

Bohužel neroste jen cena plynu. Vše od koloniálnájem a lékařská péče jsou dražší a spotřebitelé chtějí najít způsoby, jak ušetřit peníze. Jako taková určitě zaujme bezplatná aplikace, která nás naučí jezdit efektivněji. Dnes byla spuštěna aplikace FuelStar, která slibuje, že lidem pomůže ušetřit až 40 % nákladů na plyn. Zjistěte, jak to funguje a jak jinak můžete snížit to, co platíte na pumpě.

Jak vám může FuelStar pomoci snížit náklady na plyn

Způsob, jakým jezdíte, může mít velký vliv na vaše náklady na palivo. Například podle amerického ministerstva energetiky lidé plýtvají plynem, když rychle zrychlují, zrychlují nebo brzdí. Odstranění tohoto chování může snížit náklady o 15 % až 30 %. Podobně web říká, že „každých 5 mph, které jedete nad 50 mph, je jako platit dalších 0,26 $ za galon za benzín.“

Aplikace FuelStar převádí výzkum ministerstva energetiky na výstrahy a rady v reálném čase. Aplikace vám řekne, pokud jedete příliš rychle, a také vás upozorní, když náhle zrychlíte nebo zabrzdíte. Vytvořil ji Cambridge Mobile Telematics a také vám po každé cestě poskytne rozpis, který ukazuje, kolik jste ušetřili nebo přeplatili za benzín. Nakonec si můžete prohlédnout všechny své nedávné cesty, přesné úspory a srovnání s ostatními řidiči.

FuelStar je zdarma k instalaci. Momentálně je k dispozici pouze v obchodě Apple App Store.

Každý dolar se počítá

Pokud nebudete jezdit jako Michael Schumacher, je nepravděpodobné, že aplikace FuelStar sníží vaše náklady o 40 % – to je absolutně nejlepší scénář. I malé snížení však do jisté míry vyrovná raketově rostoucí životní náklady a zanechá ve vás více peněz bankovní účet.

Zde je několik dalších způsobů snížit náklady na palivo:

  • Udělejte méně cest. Možná se můžete spolujít na školním běhu nebo si odškrtnout spoustu pochůzek na jedné cestě, než dělat více výletů. Pokud existují výlety, které můžete podniknout pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou, může to mít velký dopad na váš hospodářský výsledek.
  • Najděte nejlevnější čerpadla. FuelStar vám může pomoci snížit spotřebu, ale také zvážit levné plynové aplikace jako GasBuddy a Waze, které dokážou najít nejvýhodnější čerpací stanice ve vaší oblasti.
  • Vyprázdněte kufr. Stejně jako vás nošení nadváhy v kabelce nebo batohu vyčerpává, nošení nadváhy také zvyšuje náklady na palivo. Pokud máte kufr plný nepotřebných věcí, vyndejte vše, co nepotřebujete.
  • Nafoukněte pneumatiky. Na galon vám to moc neušetří, ale kontrola tlaku v pneumatikách každý měsíc může zlepšit spotřebu paliva a prodloužit životnost vašich pneumatik. Pomáhá také pravidelné seřizování motoru.

Pokud hodně jezdíte, možná by stálo za to podívat se na a kreditní karta s vysokými odměnami za útratu za plynnebo čerpací stanice, která vyplácí odměny za vaši útratu. Tímto způsobem můžete získat něco zpět za peníze, které byste stejně utratili.

Sečteno a podtrženo

Titulky jsou plné varování před potenciálem recese a rostoucí ekonomická nejistota. Jako spotřebitelé je obtížné odkládat peníze stranou na zmírnění potenciálních problémů, když zastavíte v obchodě s potravinami nebo si natankujete benzín, stojí mnohem víc než loni.

Pokud dokážete začlenit malá opatření na snížení nákladů do svého každodenního života, může vám to dát trochu více peněz na jiné finanční cíle, jako je např. nouzový fond. Řekněme, že méně náhlé brzdění a snížení rychlosti by mohlo snížit spotřebu plynu dokonce o 10 %. To je ještě pár dolarů v kapse – a pár dolarů navíc na ochranu před možnými těžkými časy.

Upozornění: nejvyšší cash back karta, jakou jsme nyní viděli, má 0% úvodní duben až téměř do roku 2024

Pokud používáte nesprávnou kreditní nebo debetní kartu, může vás to stát nemalé peníze. Náš odborník miluje tento top výběrkterý se vyznačuje 0% úvodním RPSN až téměř do roku 2024, šílenou sazbou cash back až 5%, a to vše nějak bez ročního poplatku.

Ve skutečnosti je tato karta tak dobrá, že ji náš odborník i osobně používá. Klikněte sem a přečtěte si naši úplnou recenzi zdarma a aplikujte za pouhé 2 minuty.

Přečtěte si naši bezplatnou recenzi

podobné příspěvky

Leave a Reply